Eğlence ve AktivitelerKültür ve SanatMedya ve YayınEğitimCiciPediaÇocuk Rehberi
Kültür ve Sanat
Cicicee /
Kültür ve Sanat / 7. Uluslararası İstanbul Çocuk Filmleri Festivali / 8 Yaş ve Üzeri Filmler

8 Yaş ve Üzeri Filmler

A+ A-

8 Yaş ve Üzeri Filmler''e ait görsel, konu ve künyelere aşağıdan ulaşabilirsiniz.

PRENSES İLE CEHENNEM

PRENSES İLE CEHENNEM

Tuzaklarla dolu mutlu bir peri masalı, hatalı kimlikler, arkadaş canlısı karakterler, orijinal motifler ve eğlence için bol fırsatâ?¦ Prenses Anette ne pahasına olursa olsun komşu krallıktan beceriksiz prens Jerome ile evlenmeyi reddetmektedir. Ama Kral Bedrich evlilikleri konusunda ısrarcıdır. İyi kalpli Kral Leopold anlaşmayı bozmanın sonuçlarından kaçınmak için yaratıcı bir hile düşünür. Ama bu planın Cehennemin hükümdarı Lucifer''in ve onun mizacındaki nişanlısı Muribana''nın öfkesini nasıl kendisine çevireceği hakkında bir fikri yoktur.

Orijinal adı : Peklo s Princeznou
Yönetmen : Miloslav Åmídmajer
Ülke : Çek Cumhuriyeti
Yapım yılı : 2009
Sunum : Türkçe dublaj
Süre : 100''
Tavsiye edilen yaş : 8 yaş ve üzeri / 8+
TİMSAHLAR

TİMSAHLAR

Annesi(NORA TSCHIRNER) ile birlikte yaşayan Hannes''ın(NICK ROMEO REIMANN) en büyük hayali dünyadaki en karizmatik sokak çetesi olan "Timsahlar" ın bir üyesi olmaktır. Ancak bir timsah olabilmesi için büyük bir cesaret örneği göstermesi gerekmektedir. Fakat bu cesaret gösterisi Hannes''ı ciddi bir tehlike içine sokar. Hannes son dakikada tekerlekli sandalyeye mahkum bir engelli olan Kai (FABIAN HALBIG) tarafından kurtarılır. Kai de Hannes gibi umutsuzca bir timsah olmak istemektedir ama diğer çocuklar onunla dalga geçerler. Onlara gore Kai birşeyler çalmayı beceremeyecek bir sakattır. Koşarak kaçamaz. Kai bir gece, her nasılsa bir soyguna tanık olur. Çete birden bire bu soygundan sonra Kai''ye ilgi göstermeye başlar. Ama Kai onlara çeteye sadece bu suçu çözmek ve ödülü almak konusunda yardım edeceğini söyler. Kai''nin becerikli, cesur ve marifetli timsah profiline uygun yardımıyla Timsahlar çetesi olayı çözmeye girişir ve kendilerini tehlikeli soygun çetesinin içinde bulurlar.

Kitap ilk defa 1977 yılında Max von Der Grün''ün gençlik romanı olarak "Vorstadtkrokodile" (Timsahlar) adıyla Almanya''da basıldı. 800 000 kopyası satılan roman Alman çocuklar tarafından büyük ilgi gördü.

Timsahlar şimdi Martin Ritzenhoff''un (If It Dont Fit, Use a Bigger Hammer) tasarımı, Christian Ditter''in (French For Begginers) orjinal hikayeye sadık yorumu, senaryo çalışması ve yönetiminde beyaz ekrana geliyor.

Timsahlar Alman çocukların canlandırmalarıyla hayat buluyor â?? başrollerde Nick Romeo Reimann ("The Wild Soccer Bunch" Parts 3-5), gençlere hitap eden müzik gurubunun "Kilerpilze"in davulcusu olarak ilk defa sahneye çıkan Fabian Halbig, Leonie Tepe ("Taco und Kaninchen") ve Manuel Steitz ("Herr Bello") yer alıyor. Çetenin bisikletçileri Jacob Matschenz ("The Wave"), Axel Stein ("Killing is my Business, Honey") ve Oktay Özdemir ("Leroy") tarafından canladırılıyor. Yetişkin oyuncu kadrosunda ise Nora Tschirner ("Rabbits Without Ears"), Smudo ve Maria Schrader ("Aimée and Jaguar") yer alırken yan rollerde Martin Semmelrogge ("Das Boot") ve "Das Boot" da polis memurunu canlandıran Ralf Richter, golf kursu sahibi olarak karşımıza çıkıyor.

DIE VORSTADTKROKODILE (Timsahlar) Westside Yapım ve Rat Pack Yapım''ın Constantin Yapım''la ortak iş birliği sonucunda hazırlandı. "Bang Boom Bang", "If It Dont Fit, Use a Bigger Hammer", "Hui Buh, the Goofy Ghost", "French for Beginners "ve "The Wave" gibi yapımlarda çalışan yaratıcı bir ekip yapımda yer aldı. "Timsahlar", böylece bütün aile için cazip ve heyecanlı bir eğlenceyi garanti ediyor.

Orijinal adı : Vorstadt Krokodile
Yönetmen : Christian Ditter
Ülke : Almanya
Yapım yılı : 2009
Sunum : Türkçe seslendirme
Süre : 97''
Tavsiye edilen yaş : 8 yaş ve üzeri / 8+Okunma Sayısı : 2354
Son güncelleme : 08.04.2013 06:16
"Kültür ve Sanat"
bölümünde ara
ARA
Eğlence & Aktiviteler   Kültür & Sanat   Medya & Yayın   CiciPedia    

Tüm hakları saklıdır. Telif hakkı © cicicee.com 2008-2014. Bu sitenin içeriği tasdix'lenmiştir.

www.cicicee.com sitesinde yer alan her türlü yazı, resim ve illüstrasyon hiçbir şekilde basılı, ya da elektronik ortamda kaynak belirtmeden ve izinsiz olarak iktibas edilemez.

www.cicicee.com genel nitelikli bilgilendirme portalıdır ve sadece eğitim amaçlıdır. Kendiniz veya çocugunuz ile ilgili tüm sorunlarınızı mutlaka bir uzmana danışmalısınız. Lütfen portalı kullanmaya başlamadan önce Kullanım Şartları ve Gizlilik Politikası'nı okuyun. Bu portalı kullanmanız Kullanım Şartları ve Gizlilik Politikası'nı kabul ettiğiniz anlamına gelir.