Eğlence ve AktivitelerKültür ve SanatMedya ve YayınEğitimCiciPediaÇocuk Rehberi
Medya ve Yayın
Cicicee /
Medya ve Yayın / Çocuk Kütüphanesi / Çocuk Kitapları / Ağrı'dan Zelve'ye - Anadolu Anlatıyor

Ağrı'dan Zelve'ye - Anadolu Anlatıyor

A+ A-

Bilgi:

“Yıllar geçtikçe turunçlar çoğalıp yayılmış. Anamur ve çevresi bugün turunç bahçeleriyle doludur. Bu turunçlar, bir zamanlar birbirini seven portakal ağacıyla limon ağacının torunlarıdır derler...”

Ağrı'dan Zelve'ye

Anadolu dile gelmiş anlatıyor: Topraklarında yaşayan kültürleri, insanları ve başlarından geçen renkli olayları anlatıyor. O anlatılarda neler var neler: Büyülü olaylar, periler, gökten inen beyaz veya yeşil yaratıklar, âşık olan ağaçlar, yüzlerce yıl uyuyan insanlar...

Serpil Ural'ın derleyip yazdığı, illüstrasyonlarını da Dilara Arın'ın yaptığı Ağrı'dan Zelve'ye – Anadolu Anlatıyor, Türkiye'nin çeşitli il ve ilçelerinden yirmi altı efsane ve öyküye yer veriyor. Karagöz ile Hacivat veya Nasreddin Hoca gibi tanıdık karakterlerin öykülerinin yanısıra “Rize ismini nereden almış?” veya “Ölümün neden çaresi yoktur?” gibi daha az bilinen efsanelere yer veren Ağrı'dan Zelve'ye kitabını okuyan çocuklar hem Türkiye ile ilgili rengârenk bilgiler edinecek, hem çeşit çeşit, ama köklü geleneklerin parçası olduklarını hissedecekler.

Altmış dört sayfaya renkli olarak basılmış kitaptaki öyküler alfabetik olarak sunuluyor ve onlara geçtikleri ilin işaretlenmiş olduğu birer Türkiye haritası çizimi eşlik ediyor. Öykülerin yan sütunlarında da yine geçtikleri ilin kültürel bir özelliği ile ilgili ayrıntılı açıklamalar ve fotoğraflar yer alıyor.Ağrı'dan Zelve'ye - Anadolu Anlatıyor


Okunma Sayısı : 551
Son güncelleme : 10.07.2013 14:46

Yazar:

Serpil Ural

Resimleyen:

Dilara Arın

Yayınevi:

Çitlembik

Sayfa Sayısı:

64

Fiyatı:

25 TL

Yaş Grubu:

6+ yaş

Eğlence & Aktiviteler   Kültür & Sanat   Medya & Yayın   CiciPedia    

Tüm hakları saklıdır. Telif hakkı © cicicee.com 2008-2014. Bu sitenin içeriği tasdix'lenmiştir.

www.cicicee.com sitesinde yer alan her türlü yazı, resim ve illüstrasyon hiçbir şekilde basılı, ya da elektronik ortamda kaynak belirtmeden ve izinsiz olarak iktibas edilemez.

www.cicicee.com genel nitelikli bilgilendirme portalıdır ve sadece eğitim amaçlıdır. Kendiniz veya çocugunuz ile ilgili tüm sorunlarınızı mutlaka bir uzmana danışmalısınız. Lütfen portalı kullanmaya başlamadan önce Kullanım Şartları ve Gizlilik Politikası'nı okuyun. Bu portalı kullanmanız Kullanım Şartları ve Gizlilik Politikası'nı kabul ettiğiniz anlamına gelir.