Eğlence ve AktivitelerKültür ve SanatMedya ve YayınEğitimCiciPediaÇocuk Rehberi
Medya ve Yayın
Cicicee /
Medya ve Yayın / Çocuk Haberleri / Bosch Çevre Kulübü'nde çocuklar, hem eğlenecek hem öğrenecek
 

Bosch Çevre Kulübü'nde çocuklar, hem eğlenecek hem öğrenecek

A+ A-
Tarih: 13 Haziran 2011

Bosch'un, ilk olarak, 4-7  yaş grubu çocuklara yönelik hazırladığı "Minikler Kategorisi" ile yayın hayatına merhaba diyen Bosch Çevre Kulübü web sitesi, çevre ile ilgili temel bilgileri, özel animasyon ve oyunlar eşliğinde üstelik seslendirilmiş şekilde çok eğlenceli ve interaktif bir şekilde sunuyor. Çocuklar, aynı zamanda, oyuncularla söyleşilerden hatıra fotoğraflarına kadar Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu ile ilgili merak ettikleri bir çok şeyi  yine bu sitede bulabiliyor.

"Yaşam için teknoloji" sloganıyla sadece günlük yaşamımızı değil, geleceğimizi de iyileştiren teknolojiler sunan Bosch Ev Aletleri, geleceğe karşı sorumluluğunun bilinci ve doğa dostu nesiller yetiştirilmesine katkıda bulunmak hedefi ile yepyeni bir platform kurdu. www.bosch-cevrekulubu.com yayın hayatına, 4-7 yaş grubundaki çocukların, çevre ile ilgili temel bilgileri eğlenceli bir şekilde öğrenmesini amaçlayan Minikler Kategorisi ile merhaba dedi. Platform, Türkiye'nin dört bir yanından yüz binlerce minik ziyaretçiyi buluşturuyor. Orman, deniz, şehir ve tarım olmak üzere dört ana temadan oluşan sitede, her temada, çevre ile ilgili farklı bir konu işleniyor. Özel animasyonlar eşliğinde sesli olarak aktarılan konular, birbirinden farklı hikayeler, öğretici şiirler, haber ve oyunlarla daha da güçlendiriliyor.

Danışma Kurulu ile daha bilinçli bir çocuk sitesi

Kreatif konsepti ve prodüksiyonu mvmdigital tarafından gerçekleştirilen Bosch Çevre Kulübü web sitesine kendi alanlarında uzman bir danışma kurulu da destek veriyor. Sitenin danışma kurulu üyeleri arasında, EKOIQ Genel Yayın Yönetmeni Barış Doğru, REC Türkiye (Bölgesel Çevre Merkezi) Direktör Yardımcısı Kerem Okumuş, Günışığı Kitaplığı Yayın Yönetmeni Mine Soysal, Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı ve Grafik Bölümü Başkanı Prof. Dr. Nazan Erkmen, Bosch Ev Aletleri Pazarlama Müdürü Neylan Süer ve Sabiha Paktuna Keskin Çocuk Sağlığı ve Danışmanlık Merkezi yer alıyor.

Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu ile ilgili en güncel haberleri de bu siteden takip edin

Bosch Çevre Kulübü web sitesi, çocuklara ayrıca, Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu ve Sadri Alışık Kültür Merkezi işbirliğiyle çevre bilinci, hayvan ve doğa sevgisi aşılamak hedefiyle hazırlanan "La Fonten Orman Mahkemesinde" adlı oyunla ilgili bilgilere ulaşma imkanı da sunuyor. Sahnelendiği günden bu yana yaklaşık 17 bin çocuğa ulaşan tiyatro oyunuyla ilgili izleyici görüşleri, sezon programı, oyuncularla yapılan söyleşiler, oyun sırasında yapılan çekimlerden oluşan video ve fotoğraf galerisi de Bosch Çevre Kulübü'nde yer alıyor.

Sitede başka hangi önemli bölümler var?

Sitede, birçok farklı ve merak uyandırıcı başlık altında çocukların öğrenmek isteyeceği bilgileri içeren bölümler bulunuyor. İşte o başlıklardan birkaç örnek:
 
•"Ne yapsak?" başlığı altında gelecek aya ait etkinlikler, çıkacak kitaplar ve vizyona girecek çocuk filmleri duyuruluyor.

•"Tanıyabilirsen" isimli flu resimlerin gösterildiği, çocukların tam olarak hangi şekil olduğunu bilmeye çalıştığı şıklı bölümde eğlenirken görsel hafızanın da geliştirilmesi hedefleniyor.

•"Komik fotoğraflar" bölümünde komik resimler bulunuyor.

•"Büyüyünce ne olsam?" bölümünde meslekler hakkında bilgiler veriliyor.

•"Oyun oynayalım mı?" başlıklı bölümde eğlenceli oyunlar yer alıyor.

•"Buz gibi espriler" adı üzerinde içinde sahiden buz gibi esprilerin bulunduğu bir bölüm.

•"Hayvanlar ve Ağaçlar hakkında bilgi verilen "Kim kimdir?" adlı bölüm, son derece eğitici ve öğretici.

•"Bu tarihleri unutma" adlı bölümde 5 Haziran Dünya Çevre Günü gibi önemli günlerin bilgisi verilip, yeniden hatırlatılıyor.

•Orman, deniz, şehir ve tarım olmak üzere dört ana temadan oluşan sitenin "Kumbara" bölümünde de, site ziyaretçisi, bu dört temadan hangisinde ise ziyaretçinin, o temaya ilişkin önceki aylardaki bilgilere ulaşmaları sağlanıyor. 

Yıldızlar Kategorisi de geliyor

Bosch, Eylül ayı itibariyle aynı site üzerinden, 8 yaş ve üzeri yaş grubundaki çocuklara ve gençlere de özel olarak yepyeni bir bölüm açmayı hedefliyor. Danışma Kurulu, şu anda "Yıldızlar Kategorisi" olarak adlandırılacak bu bölüm için özel içeriklerin hazırlanması üzerinde çalışıyor.

Bosch Çevre Kulübu  web sitesi için tıklayınız.

 
Okunma Sayısı : 648
Son güncelleme : 13.06.2011 19:29
"Medya ve Yayın"
bölümünde ara
ARA
Eğlence & Aktiviteler   Kültür & Sanat   Medya & Yayın   CiciPedia    

Tüm hakları saklıdır. Telif hakkı © cicicee.com 2008-2014. Bu sitenin içeriği tasdix'lenmiştir.

www.cicicee.com sitesinde yer alan her türlü yazı, resim ve illüstrasyon hiçbir şekilde basılı, ya da elektronik ortamda kaynak belirtmeden ve izinsiz olarak iktibas edilemez.

www.cicicee.com genel nitelikli bilgilendirme portalıdır ve sadece eğitim amaçlıdır. Kendiniz veya çocugunuz ile ilgili tüm sorunlarınızı mutlaka bir uzmana danışmalısınız. Lütfen portalı kullanmaya başlamadan önce Kullanım Şartları ve Gizlilik Politikası'nı okuyun. Bu portalı kullanmanız Kullanım Şartları ve Gizlilik Politikası'nı kabul ettiğiniz anlamına gelir.