Eğlence ve AktivitelerKültür ve SanatMedya ve YayınEğitimCiciPediaÇocuk Rehberi
Eğlence ve Aktiviteler
Cicicee /
Eğlence ve Aktiviteler / Tutum - Yatırım ve Türk Malları Haftası (12 - 18 Aralık) / Çocuklar İçin Kumbara Fonu

Çocuklar İçin Kumbara Fonu

A+ A-

Konu çocuklar olunca her şey daha ince elenip, sık dokunuyor. Her aile çocuğunun geleceğini düşünüyor. Kimi altın biriktiriyor, kimi para, kimi ise fırsat buldukça çeyiz sandığına bir şeyler atıyor. Bir kısmı zor, bir kısmı güzel günlerde kullanmak için…

Hepimiz çocukluğunuzu hatırlarız, nasıl para biriktirdiğimizi… Kimimizin kırmızı, kimimizin mavi kumbaraları vardı. Doğum günleri, bayramlar, sınıf geçme, sünnet, mezuniyet gibi her fırsatta verilen paraları kumbaralarımıza atardık. Zaman her şeyi değiştiriyor. Kumbaralarda bundan nasibini aldı. Eskinin kumbarası, günümüzün kumbara fonuna döndü.

Bizde sizler için bankalarının çocuk kumbara fonlarını inceledik. Çocuklarınızın eğitiminden, evliliğine, iş kurmasına kadar onlar için hayal ettiğiniz her şeyi güvene altına alabilirsiniz…

Türkiye İş Bankası

Kumbara Fonu'nun özellikleri nelerdir?

Kumbara Fonu portföyünün en az %25’i hisse senedi, en az %20’si kamu borçlanma araçlarından oluşan, geri kalanı da repo, altın, Türk Lirası ya da döviz cinsinden diğer yatırım araçlarında serbestçe değerlendirilen A tipi karma bir yatırım fonudur.

Kumbara Fonu'nu diğer yatırım fonlarından ayıran en önemli özellik "birikim" amaçlı olmasıdır. Bu özellik, fona daha uzun vadeli ve daha yüksek getirili kıymetlere yatırım yapabilme olanağı sağlar.

Fon portföyünü uzman kuruluş "İŞ Portföy Yönetimi A.Ş." yönetir. Uzmanlar, piyasa koşullarındaki değişimleri anlık izleyerek portföye yön verir.

Düzenli alım talimatı verilmiş kumbara fonu hesabı sahibi çocuklar lehine ferdi kaza sigortası uygulanmaktadır.

Fona katılım nasıl olacak?

Fona, l8 yaşını doldurmamış kendi çocuğunuz, bir yakınınız, ya da herhangi bir çocuk adına katılabilir; dilerseniz, çocuk 18 yaşına gelmeden bizzat satın aldığınız katılma belgelerinin bozdurulmaması şartını da koyabilirsiniz. İş Bankası'nda mevcut veya yeni açtıracağınız bir hesap üzerine genel bir talimat vererek her ay küçük-büyük, belli tutarda bir paranın Kumbara Fon'a otomatik olarak yatırılmasını sağlayabilirsiniz.
Akbank Bebek Hesabı

Bebek Hesabı Nedir?

Geleceği için bu günden yatırım yapmak, sevdiklerine anlamlı bir hediye vermek isteyen herkes için hazırlanmış güvenli ve uzun vadeli yatırım için düzenli olarak B Tipi Değişken Fon alan vadesiz bir mevduat hesabıdır.

Bebek Hesabı Nasıl Açtırabiliriz?

Bebek Hesabı'nı size en yakın Akbank şubesinden, Akbank İnternet Şubesi'nden ve 444 25 25'ten açtırabilir, varsa mevcut vadesiz tasarruf hesabınızı Bebek Hesabı'na dönüştürebilirsiniz. Açtıracağınız Bebek Hesabı'na dilerseniz yine bu kanallardan otomatik fon alım talimatı verebilir, her ay Akbank Kredi Kartınızdan veya hesabınızdan kendiniz belirleyeceğiniz bir tutarın Bebek Hesabı'na B Tipi Değişken fon olarak aktarılmasını sağlayabilirsiniz. Doğumdan itibaren yaş sınırı gerekmeksizin bebek adına hesap açılabilir.
Garanti Mini Bank

Mini Bank Nedir?

Garanti Mini Bank çocuğunuzun geleceğine bugünden yatırım yapmanıza imkan veren ve bunun için hazırlanmış ürünleri kapsayan bir programdır.

Garanti Mini Bank çocuğunuzun geleceği için yapacağınız yatırımlarda size dört farklı seçenek sunuyor.

Garantili Fon Hesabı

Her ay düzenli olarak B tipi Likit Fon, B tipi Altın Fon ya da Flexi B tipi Değişken Fon alabilirsiniz.

Garantili Gelecek Hesabı

Bir birikimli mevduat hesabıdır. Düzenli olarak USD ya da EUR cinsinden yatırım yapabilirsiniz ve faiz kazanırsınız.

Garantili Altın Hesabı

Düzenli ödeme seçeneği ile aylık ödeme tutarınızı TL veya altın gramı olarak belirleyebilirsiniz.

Garantili Vadeli Hesap

İsterseniz bugüne kadarki birikimlerinizi çocuğunuzun adına açacağınız Garantili Vadeli Hesap'ta değerlendirebilirsiniz.

Nasıl Mini Bank'lı olunur?

Herhangi bir Garanti Bankası şubesine uğrayıp, Mini Bank istek formunu doldurup imzalamanız yeterli. Yanınızda mutlaka sizin ve çocuğunuzun kimlik belgesi olmalı.Okunma Sayısı : 6413
Son güncelleme : 31.01.2013 17:44
"Eğlence ve Aktiviteler"
bölümünde ara
ARA
Çocuk Etkinlik Takvimi
Eğlence & Aktiviteler   Kültür & Sanat   Medya & Yayın   CiciPedia    

Tüm hakları saklıdır. Telif hakkı © cicicee.com 2008-2014. Bu sitenin içeriği tasdix'lenmiştir.

www.cicicee.com sitesinde yer alan her türlü yazı, resim ve illüstrasyon hiçbir şekilde basılı, ya da elektronik ortamda kaynak belirtmeden ve izinsiz olarak iktibas edilemez.

www.cicicee.com genel nitelikli bilgilendirme portalıdır ve sadece eğitim amaçlıdır. Kendiniz veya çocugunuz ile ilgili tüm sorunlarınızı mutlaka bir uzmana danışmalısınız. Lütfen portalı kullanmaya başlamadan önce Kullanım Şartları ve Gizlilik Politikası'nı okuyun. Bu portalı kullanmanız Kullanım Şartları ve Gizlilik Politikası'nı kabul ettiğiniz anlamına gelir.