Eğlence ve AktivitelerKültür ve SanatMedya ve YayınEğitimCiciPediaÇocuk Rehberi
Eğlence ve Aktiviteler
Cicicee /
Eğlence ve Aktiviteler / Çocuk Etkinlik Rehberi / Diğer Çocuk Etkinlikleri /

Düşe Kalka'dan Masal Hikaye Etkinlikleri

A+ A-

Özenle seçilen kitaplar aracılığıyla, 4-6 yaş grubu çocukların eğlenceli vakit geçirmelerinin yanı sıra gelişimlerine katkı sağlayacak etkinlikler gerçekleşcek.

Etkinliğin proje Yöneticisi: Ayşe Bağırıcıoğlu

Programı şu masallardan ve etkinliklerden oluşuyor:

29 Ocak ve 5 Şubat 13.00-14.30 Zeynep'in Kırmızı Çizmeleri(Dil Gelişimi)

Masal okuma-Canlandırma yapıyor,'Evet&Hayır' ve ‘Karşıtını Bul' Oyunlarından sonra kitapta yer alan nesneleri çizip-boyadıktan sonra yapıştırıyoruz…

30 Ocak ve 6 Şubat 13.00-14.30 Şıp Şıp ile Tıp Tıp(Zihinsel Gelişim)/30 Ocak ve 6 Şubat 13.00-14.30

Masal okuma-Canlandırma yapıyor,'Mevsimler' Oyunu'nu oynadıktan sonra boyayıp,kesip yapıştırarak hayvanları gruplara ayırdığımız bir çalışma yapıyoruz.

31 Ocak ve 7 Şubat 13.00-14.30 Pirinç Lapası ve Küçük Ejderha(Kişilik Gelişimi)

Masal okuma-Canlandırma yapıyor,katılımcılarımızın tek başına neler yaptıklarını konuşuyor ve ‘Ben Ne Yapıyorum?' oyununu oynadıktan sonra resim yapıyoruz… 1 ve 8 Şubat 13.00-14.30 İki Kavgacı Ağaç(Toplumsal Gelişim)

Masal okuma-Canlandırma yapıyor,'Ayna' oyununu oynadıktan sonra gelecekte sahip olmayı istediğimiz şeylerin resmini yapıyoruz…

2 Şubat 13.00-14.30 Kırmızı Başlıklı Kız(Yaratıcılık) 2 Şubat 13.00-14.30 Masalı okuyor ve bitirmeden bırakıyoruz;hep birlikte müzede masal kahramanlarını aramaya çıkıyoruz…Kahramanlarımızı bulduktan sonra da masalın sonunu kendimizce yorumlayarak resmini yapıyoruz.Okunma Sayısı : 1575
Son güncelleme : 23.01.2013 22:59
Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Pazar

1.

hafta

2.

hafta

3.

hafta

Enka Yaz Spor Okulu

4.

hafta

5.

hafta
"Eğlence ve Aktiviteler"
bölümünde ara
ARA
Eğlence & Aktiviteler   Kültür & Sanat   Medya & Yayın   CiciPedia    

Tüm hakları saklıdır. Telif hakkı © cicicee.com 2008-2014. Bu sitenin içeriği tasdix'lenmiştir.

www.cicicee.com sitesinde yer alan her türlü yazı, resim ve illüstrasyon hiçbir şekilde basılı, ya da elektronik ortamda kaynak belirtmeden ve izinsiz olarak iktibas edilemez.

www.cicicee.com genel nitelikli bilgilendirme portalıdır ve sadece eğitim amaçlıdır. Kendiniz veya çocugunuz ile ilgili tüm sorunlarınızı mutlaka bir uzmana danışmalısınız. Lütfen portalı kullanmaya başlamadan önce Kullanım Şartları ve Gizlilik Politikası'nı okuyun. Bu portalı kullanmanız Kullanım Şartları ve Gizlilik Politikası'nı kabul ettiğiniz anlamına gelir.