Eğlence ve AktivitelerKültür ve SanatMedya ve YayınEğitimCiciPediaÇocuk Rehberi
Çocuk Kulübü
Cicicee /
Çocuk Kulübü / Partiler / Evde doğum günü
 

Evde doğum günü

A+ A-

Çalışan ailelerin yoğun iş temposu yüzünden çoğu ebeveyn, doğum günü partilerini dışarıda düzenleseler de evde doğum günü partisi yapmak farklı bir tat farklı bir eğlencedir.

Partinin çok şık olmasına gerek yok, dikkat etmeniz gereken tek şey planlama! İşte evde parti düzenlemenin tüyoları…

Çocuğunuzun ne tarz bir kutlama istediğini kendisine sorun. Size büyük bir heyecanla ayrıntıları anlatacaktır. Mutlaka, süslemede ve pastanın pişirilmesinde size yardım etmesine izin verin. Bu şekilde yapacağınız bir parti, çocuğunuz ile aranızdaki ilişkileri de kuvvetlendirecektir.

Parti Öncesi Hazırlık

Doğum günü partisi düzenlemeye 6 hafta önceden başlamanız hem sizin için hem de partide eksiklik olmaması açısından önemlidir. 6 hafta öncesinden konuyu seçmeli, misafir listesini hazırlamalı, zamanı ve yeri kararlaştırmalısınız. Geri kalan zamanı ise şöyle programlayabilirsiniz;

4 Hafta Önce 
Davetli konusunda listeyi temize çekin ve güncel bir liste oluşturun. Hangi oyun oynanacak, hangi aktivite yapılacak ve son olarak hangi yemekler hazırlanacak? Bunlara karar verin.

3 Hafta Önce 
Davetleri mail yoluyla gönderin böylece daha vakit kazanırsınız. Parti malzemelerini tedarik edin, evde yapabileceğiniz süslemelere başlayın.

1-2 Hafta Önce 
Gerekli el işi malzemeleri edinin, aktivitelerin bir listesini çıkarın, düşünülen el işlerinden birer örnek yapın, henüz cevap alamadığınız misafirleri arayın.

3 Gün Önce 
Yiyeceklerin yanı sıra kameranız işin film ve pil alın.

1 -2 Gün Önce 
Pastayı pişirin, evi süsleyin. Pastaya ilave yiyecekler hazırlayın.

 

Parti yeri

Evde 
Partiyi evde kutlamanız neyi nerde bulacağınızı bildiğiniz için iyidir. Evde yapılan partilerde çocukların evin diğer bölgelerinde gezinmemeleri için parti bölgesini şerit ve balonları belirleyin, kapıları ve diğer odaları kapatın.

Bahçede 
Bahçede doğum günü yapmak için yağmur yağmayacağından emin olun.

  • Varsa ağaç ve çitlerin arasını flama ve kâğıt süslerle süsleyin.
  • Yere rengârenk minderler ve örtüler serin.
  • Partinin sınırlarını belirlemek için örtülerin kenarların yere tahta çivilerle tutturulmuş balon demetleri yerleştirin.

İkram

Yenmesi, servis edilmesi ve temizlenmesi kolay diğer yiyecekleri seçin. Ama sunulan ikramın şık olmasını unutmayın.

  • Sandviçleri yap-boz gibi değişik ve tatlı şekillere sokun.
  • Aperatifleri değişik şekillerde ikram edin.
  • Öğle yemeğini başlı başına bir aktiviteye dönüştürün. Çocukların kendilerinin hazırlayıp yiyeceği bir tarif seçin. Kurabiyeler bunun için ideal görünüyor.

Misafir Listesi

Kimleri çağırmalı 
Kalp kırıklıklarına sebebiyet vermemek için herkesi çağırın, tüm kızları ve tüm erkekleri.

Kaç kişi çağırmalı 
Eğer sınıf arkadaşlarının çoğunu çağırmıyorsanız, çocuğunuzun yaşına yakın pek çok arkadaşını çağırın. Fakat bunu yaparken planladığınız aktiviteleri göz önünde bulundurun. Beşinci yaş kutlaması için çağıracağınız 8- 10 kişi takım oyunları için ideal sayı olacaktır. Fakat 7 yaş kutlamasında 3 kişilik takımlar idealdir.

Davet çağrısı

Partiden 3 hafta önce mail yoluyla davetler yapılmalı. Davetiyede; tarih, yer(google’dan bir kroki çıkarabilirsiniz.), başlama ve bitiş zamanı ile LCV bulunmalıdır.

Davetiyede, öğle ya da akşam servisinizin olup olmadığını belirtin. Partide gerçekleştireceğiniz aktivitelerle ilgili muhakkak bilgi verin. Palyaço ya da sihirbaz gösterisi olup olmayacağını, hangi filmi evde çocuklara izleteceğinize dair bilgileri davetiye bildirin.Okunma Sayısı : 7127
Son güncelleme : 17.01.2013 17:15
"Çocuk Kulübü"
bölümünde ara
ARA
"Çocuk Kulübü" etiketleri

Eğlence & Aktiviteler   Kültür & Sanat   Medya & Yayın   CiciPedia    

Tüm hakları saklıdır. Telif hakkı © cicicee.com 2008-2014. Bu sitenin içeriği tasdix'lenmiştir.

www.cicicee.com sitesinde yer alan her türlü yazı, resim ve illüstrasyon hiçbir şekilde basılı, ya da elektronik ortamda kaynak belirtmeden ve izinsiz olarak iktibas edilemez.

www.cicicee.com genel nitelikli bilgilendirme portalıdır ve sadece eğitim amaçlıdır. Kendiniz veya çocugunuz ile ilgili tüm sorunlarınızı mutlaka bir uzmana danışmalısınız. Lütfen portalı kullanmaya başlamadan önce Kullanım Şartları ve Gizlilik Politikası'nı okuyun. Bu portalı kullanmanız Kullanım Şartları ve Gizlilik Politikası'nı kabul ettiğiniz anlamına gelir.