Eğlence ve AktivitelerKültür ve SanatMedya ve YayınEğitimCiciPediaÇocuk Rehberi
Medya ve Yayın
Cicicee /
Medya ve Yayın / Çocuk Haberleri / İnsanlık için küçük, çocuklar için büyük bir adım
 

İnsanlık için küçük, çocuklar için büyük bir adım

A+ A-
Tarih: 26 Ağustos 2009

1-20 Eylül 2009 tarihleri arasında Kanyon B2 katında gerçekleşecek Kids On The Moon etkinliğinde uzay ve ay modülleri ve birbirinden ilgi çekici sergiler bilim meraklısı çocukları bekliyor.

Kanyon aktivite alanına yerleştirilecek olan içi uzay ve uzay mekiği paneli görüntüsü ile dekore edilmiş modülün girişinde çocuklar görevliler tarafından karşılanacak ve her biri mini uzay kıyafetleri giyerek uzay macerasına adım atacaklar.

Uzay oluşumu, dünya ve güneş sistemi hakkında hayal dünyalarını geliştirecek keyifli bir sunum izleyecek olan çocuklar kendilerini bir anda uzayda bulacaklar.

Orjinaline birebir benzeyen astronot giysisi ve başlığı içindeki genç astronotlar modülün içine girdikleri zaman sanki ay yüzeyinde yürüyormuş gibi "uzay simülasyonu" da yapabilecekler. Modülde aynı zamanda "ayda ufak sıçramalar", "küçük ay taşları arayışı" gibi pek çok çeşitli aktiviteler de gerçekleştirilecek.

Etkinlik süresince uzay tarihinin önemli fotoğraflarının yer aldığı bir sergi de meraklıları tarafından gezilebilecek.

 Sergide Buzz Aldrin'in Sessizlik Denizinde ilk ay bayrağına bakarken Neil Armstrong tarafından çekilen fotoğrafının yansıra; uzay gemisi çağının en ünlü fotoğrafı olarak kabul edilen 1985 yılında Kaptan Bruce McCandless'in İnsanlı Manevra Birimini bağlantı olmadan uçururkenki fotoğrafı da olmak üzere 14 önemli imzalı uzay fotoğrafı bulunuyor.

1-20 Eylül tarihleri arasında Kanyon aktivite alanında gerçekleştirilecek ve daha bir çok sürprizin olacağı bu uzay keşfine tüm maceraperest çocukları bekliyoruz. Kim bilir belki de gelecekte uzaya gidecek olan ilk Türk bilim adamı bu çocuklar arasından çıkacak.

Tarih : 1-20 Eylül 2009
Saat : 11.00-19.00
Yer : Kanyon B2 Katı
Okunma Sayısı : 563
Son güncelleme : 26.08.2009 17:01
"Medya ve Yayın"
bölümünde ara
ARA
Eğlence & Aktiviteler   Kültür & Sanat   Medya & Yayın   CiciPedia    

Tüm hakları saklıdır. Telif hakkı © cicicee.com 2008-2014. Bu sitenin içeriği tasdix'lenmiştir.

www.cicicee.com sitesinde yer alan her türlü yazı, resim ve illüstrasyon hiçbir şekilde basılı, ya da elektronik ortamda kaynak belirtmeden ve izinsiz olarak iktibas edilemez.

www.cicicee.com genel nitelikli bilgilendirme portalıdır ve sadece eğitim amaçlıdır. Kendiniz veya çocugunuz ile ilgili tüm sorunlarınızı mutlaka bir uzmana danışmalısınız. Lütfen portalı kullanmaya başlamadan önce Kullanım Şartları ve Gizlilik Politikası'nı okuyun. Bu portalı kullanmanız Kullanım Şartları ve Gizlilik Politikası'nı kabul ettiğiniz anlamına gelir.