Eğlence ve AktivitelerKültür ve SanatMedya ve YayınEğitimCiciPediaÇocuk Rehberi
Medya ve Yayın
Cicicee /
Medya ve Yayın / Çocuk Haberleri / Keloğlan Masalları, TRT Çocuk'ta
 

Keloğlan Masalları, TRT Çocuk'ta

A+ A-
Tarih: 02 Mart 2009

Anadolu masalları arasında önemli bir yere sahip olan Keloğlan; yoksul anasıyla yaşayan, sakar, saf ama hazırcevap, sorunlara pratik çözümler bulan, iyi niyetli, yalansız dolansız bir Anadolu çocuğudur.

Bu örnek halk kahramanını dünyaya açabilmek, daha geniş kitlelere tanıtabilmek, onu evrensel kahraman yapabilmek amacıyla TRT, üç boyutlu bir animasyon dizisi hazırlayarak TRT Çocuk kanalında yayınlamaya başladı.

"Bir Varmış Bir Yokmuş Keloğlan Masalları"nda Keloğlan'ın saflığı yeniden yorumlanarak doğruluk ve dürüstlüğe, hazırcevaplığı bilgiye, murada ermesi çalışkanlık, sebat ve emeğe dayandırıldı. Bu Keloğlan; masalın onu sürüklediği her maceradan aklını kullanarak, dürüstçe çalışarak, emek vererek, yüz akıyla çıkmaktadır.

Öykü ve senaryosu Asker Kartarı tarafından yazılan, animasyonu Animax Stüdyoları'nca hazırlanan çizgi dizinin yapım ve yönetmenliği ise; Sevgi Kartarı'ya ait. Keloğlan Masalları, bundan böyle her gün TRT Çocuk ekranlarında olacak.
Okunma Sayısı : 727
Son güncelleme : 03.03.2009 00:04
"Medya ve Yayın"
bölümünde ara
ARA
Eğlence & Aktiviteler   Kültür & Sanat   Medya & Yayın   CiciPedia    

Tüm hakları saklıdır. Telif hakkı © cicicee.com 2008-2014. Bu sitenin içeriği tasdix'lenmiştir.

www.cicicee.com sitesinde yer alan her türlü yazı, resim ve illüstrasyon hiçbir şekilde basılı, ya da elektronik ortamda kaynak belirtmeden ve izinsiz olarak iktibas edilemez.

www.cicicee.com genel nitelikli bilgilendirme portalıdır ve sadece eğitim amaçlıdır. Kendiniz veya çocugunuz ile ilgili tüm sorunlarınızı mutlaka bir uzmana danışmalısınız. Lütfen portalı kullanmaya başlamadan önce Kullanım Şartları ve Gizlilik Politikası'nı okuyun. Bu portalı kullanmanız Kullanım Şartları ve Gizlilik Politikası'nı kabul ettiğiniz anlamına gelir.