Eğlence ve AktivitelerKültür ve SanatMedya ve YayınEğitimCiciPediaÇocuk Rehberi
Kültür ve Sanat
Cicicee /
Kültür ve Sanat / Film ve Sinemalar / Çocuk Filmleri Arşivi /

Kuşlar Şehrinde Macera

A+ A-

Konu:

Naif olduğu kadar hareketli de bir kartal olan Kai, şansını Zambezia isimli ünlü ve eğlenceli kuşlar şehrinde denemeye karar verir ve babasını bırakıp buraya doğru yola çıkar. Burada hem kökenlerine gerçeği bulmak hem de şehri savunurken topluluğun bir parçası olmak ister. 
 
Sert bir adam olan babası Tendai ile uzaklarda ve yalnız yaşayan Kai, Zambezia’dan ilginç bir Leylek olan Gogo ve onun co-pilotu olan sevimli çulha kuşu Tini hayatına girince orada daha canlı bir hayat olduğunu düşünmeye başlar. 
 
Kai onlardan Zambezia isimli kuş şehrini duyar ve orada kendisi gibi yetenekli bir uçucu için heyecan verici fırsatların olduğunu. Babasıyla girdiği bir tartışmada, babasının Zambezia hakkında zaten birçok şey bildiğini ama kendisine hiç bahsetmediğini anlar. Babasının bu ihanetinden incinen ve öfkelenen Kai, yaşadıkları şehir Katundu'dan ayrılıp nehrin aşağı kısmına doğru yola koyulur. 
 
Devasa Baobab ağacı üzerine kurulmuş ünlü kuş şehrine vardığında,  Bahar Kutlamaları için hazırlanan ve Afrika'nın dört bir yanında gelmiş yüzlerce kuşu görüp şaşkına döner. Kısa süre içinde ağzı iyi laf yapan ve ona şehir hayatında nasıl eğleneceğini öğreten, çok hızlı konuşan bir çobanaldatan kuşu olan Ezee ile arkadaş olur. Kai, Zambezia'nın kurucusu Sekhuru'nun üvey kızı olan güzel ve cesur bir dişi olan Ak Çaylak Zoe ile tanışınca adeta büyülenir. Fakat Kai, Zoe'nun Bahar Kutlamaları için yaptığı dekorasyonlarıyanlışlıkla bozunca, pek iyi bir ilk izlenim bırakamaz.  Kai sonrasında Zambezia’nın en iyi uçucularından oluşan elit bir savunma ekibi olan Kasırga'ya katıldığında onu ve herkesi etkilemeye başlar.
 
Bu sırada, Zambezia’lıların ve Kai’nin de tanımadığı bir grup olan Marabou leylekleri, Zambezi’nın etrafında yem aramaktan bıkmış halde, yumurta yiyen iguanalardan oluşan Budzo ile güçlerini birleştirip, şehrin kontrolünü ele geçirmeye karar verirler. Bu da yetmezmiş gibi, Budzo Kai’nin babasını ve Tini de dahil olmak üzere tüm çulhaları kaçırır. Kai, Zambezia'yı ve Tendai'yi kurtarmak için geçmişiyle yüzleşmek ve ne kadar hızlı ve yetenekli bir kuş olursa olsun hiçbir kuşun bir ada olmadığını öğrenmek zorunda kalır.

 


Okunma Sayısı : 1124
Son güncelleme : 09.01.2014 11:10

Künye:

Vizyon Tarihi: 11 Ekim 2013

Yönetmen: Wayne Thornley
Senaryo: Camilla Bubna-Kasteliz, Andrew Cook, Raffaella Delle Donne
Müzik: Bruce Retief
Yapım: 2012
Ülke: Güney Afrika 
Tür: Animasyon, Macera, Komedi, Aile
Süre: 83 dakika
 
Orijinal Seslendirme Kadrosu:
 
Leonard Nimoy  - Sekhuru 
Jeremy Suarez  - Kai 
Abigail Breslin - Zoe 
Jeff Goldblum - Ajax 
Samuel L. Jackson - Tendai 
Jenifer Lewis - Gogo 
Jim Cummings - Budzo / Marabous 
Jamal Mixon - Ezee 
Richard E. Grant - Cecil 
David Shaughnessy - Morton 
Noureen DeWulf - Pavi 
Tania Gunadi - Tini 
Deep Roy - Mushana 
Phil LaMarr - Announcer Bird 
Kristen Rutherford - Gossip Bird 2

Eğlence & Aktiviteler   Kültür & Sanat   Medya & Yayın   CiciPedia    

Tüm hakları saklıdır. Telif hakkı © cicicee.com 2008-2014. Bu sitenin içeriği tasdix'lenmiştir.

www.cicicee.com sitesinde yer alan her türlü yazı, resim ve illüstrasyon hiçbir şekilde basılı, ya da elektronik ortamda kaynak belirtmeden ve izinsiz olarak iktibas edilemez.

www.cicicee.com genel nitelikli bilgilendirme portalıdır ve sadece eğitim amaçlıdır. Kendiniz veya çocugunuz ile ilgili tüm sorunlarınızı mutlaka bir uzmana danışmalısınız. Lütfen portalı kullanmaya başlamadan önce Kullanım Şartları ve Gizlilik Politikası'nı okuyun. Bu portalı kullanmanız Kullanım Şartları ve Gizlilik Politikası'nı kabul ettiğiniz anlamına gelir.