Eğlence ve AktivitelerKültür ve SanatMedya ve YayınEğitimCiciPediaÇocuk Rehberi
Kültür ve Sanat
Cicicee /
Kültür ve Sanat / Film ve Sinemalar / Çocuk Filmleri Arşivi / RGG Ayas

RGG Ayas

A+ A-

Konu:

Pepee'nin mucidi Düşyeri ve BKM Film'in ortak projesi olan Türkiye’nin ilk çizgi sinema filmi RGG Ayas’ta çocuklar Ayas ile birlikte maceradan maceraya koşacak.

 
 
6 yaşındaki 'Ayas'ın hayatından bir bölümü yansıtan film, 75 kişilik bir ekibin 3 yıllık emeği sonunda ortaya çıktı. Hikayesinin yanı sıra kahramanları ve müzikleri ile de çocukların ilgisini çekmesi beklenen Ayas için farklı promosyon hazırlıkları tasarlanıyor.
 
Düşyeri Çizgi Film Stüdyosu'nun yapımını yürüttüğü projenin başında şirketin kurucusu Ayşe Şule Bilgiç yer alıyor.
 
Ayas’ın heyecanlı ve bir o kadar eğlenceli maceraları, ilk kez KASIM ayında sinema izleyicisiyle buluşacak. İlkokul yaş skalasındaki (6-12) çocuğun algısını doğru etkilemek, duygu ve düşüncelerini yakından anlayabilmek için alanında uzman pedagogların danışmanlığında çalışıldı ve ortaya çıkan filmler Türkiye standartlarını çoktan aştı.
 
Sadece hikâyesi ile değil, kahramanları ve müzikleri ile de çocukların çok seveceği Ayas, sinema perdesinin dışında da pek çok sürpriz ile geliyor.
 
Ayas Karakteri Hakkında:
 
Pepee’nin ardından izleyicisiyle buluşmaya hazırlanan çizgi film Ayas, ilkokul çağına gelmiş çocukların yeni kahramanı Ayas da tıpkı Pepee gibi geleneklerine ve değerlerine bağlı bir çocuk. Her an sokaklardan birinde karşınıza çıkabilecek, bu topraklarda büyümüş. Yani bu ülkenin çocuklarından biri; meraklı, öğrenmeye hevesli, zeki, afacan ve neşeli…

 


Okunma Sayısı : 4499
Son güncelleme : 10.01.2014 14:23

Künye:

Afiş:
Vizyon Tarihi: 22 Kasım 2013

Yapımı: 2013 - Türkiye

Tür: Çizgi

Süre: 80 Dak.

Yönetmen: Mustafa Tuğrul Tiryaki,  H. Emre Konyalı

Senaryo: Ayşe Şule Bilgiç

Seslendirenler: Ayşe Şule Bilgiç ,  Oktay Gürsoy ,  Yağız Alp Şimşek ,  Ege Sezer ,  Ömer Faruk Biçer
RGG Ayas Fragman
RGG Ayas Fragman
Eğlence & Aktiviteler   Kültür & Sanat   Medya & Yayın   CiciPedia    

Tüm hakları saklıdır. Telif hakkı © cicicee.com 2008-2014. Bu sitenin içeriği tasdix'lenmiştir.

www.cicicee.com sitesinde yer alan her türlü yazı, resim ve illüstrasyon hiçbir şekilde basılı, ya da elektronik ortamda kaynak belirtmeden ve izinsiz olarak iktibas edilemez.

www.cicicee.com genel nitelikli bilgilendirme portalıdır ve sadece eğitim amaçlıdır. Kendiniz veya çocugunuz ile ilgili tüm sorunlarınızı mutlaka bir uzmana danışmalısınız. Lütfen portalı kullanmaya başlamadan önce Kullanım Şartları ve Gizlilik Politikası'nı okuyun. Bu portalı kullanmanız Kullanım Şartları ve Gizlilik Politikası'nı kabul ettiğiniz anlamına gelir.