Eğlence ve AktivitelerKültür ve SanatMedya ve YayınEğitimCiciPediaÇocuk Rehberi
Medya ve Yayın
Cicicee /
Medya ve Yayın / Çocuk Haberleri / Roma heykelleri arasında gezinti
 

Roma heykelleri arasında gezinti

A+ A-
Tarih: 05 Kasım 2008

"Aphrodisias'tan Roma Portreleri" adlı sergi kapsamında açılan Afrodisyas Heykel Atölyesi'nde 6-12 yaş arası çocuklar, killerden portre yapacak. Etkinlik 30 çocukla sınırlı, detaylar ise şöyle...

Yapı Kredi Vedat Nedim Tör Müzesi; aşk ve güzellik tanrıçası Aphrodite'ye adanan Aphrodisias antik kentinin mermer heykellerine ev sahipliği yapıyor. Döneminin önde gelen heykeltıraşlık merkezlerinden biri olan Aphrodisias'ın mermer heykel sanatına ışık tutan "Aphrodisias'tan Roma Portreleri" adlı sergide; 51 tanesi Aphrodisias Müzesi'nden, bir tanesi de İstanbul Arkeoloji Müzeleri'nden gelen toplam 52 muhteşem heykel yer alıyor. Ziyaretçiler, duvarlara yerleştirilen 18 adet panoyu okuyarak Aphrodisias portre heykelciliği ve kent hakkında ayrıntılı bilgiler ediniyor.

Yapı Kredi Özel Bankacılık sponsorluğunda düzenlenen ve Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık A.Ş. ile T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü işbirliğiyle açılan sergi, 25 Ocak 2009 tarihine kadar gezilebilir. Aphrodisias'tan Roma Portreleri adlı sergi, Vedat Nedim Tör Müzesi'nde gösteriliyor.

Sergi kapsamında çocuklar da unutulmamış. 6-12 yaş arası çocuklar killerden portre yapacak. 30 çocukla sınırlı olan etkinlik, arkeolog Nihat Tekdemir'in rehberliğinde gerçekleştirilecek.

Yönetenler: Berrin Çakin, Neslinur Akgün
Yer: Yapı Kredi Kültür Merkezi Sermet Çifter Salonu )(Vedat Nedim Tör Müzesi'nin karşısı)
Etkinlik Tarihleri:
15 Kasım 2008 Cumartesi, saat 15:00
29 Kasım 2008 Cumartesi, saat 15:00

Etkinlik 30 çocuk ile sınırlıdır.(6-12 yaş aralığı)
Okunma Sayısı : 626
Son güncelleme : 05.11.2008 07:00
"Medya ve Yayın"
bölümünde ara
ARA
Eğlence & Aktiviteler   Kültür & Sanat   Medya & Yayın   CiciPedia    

Tüm hakları saklıdır. Telif hakkı © cicicee.com 2008-2014. Bu sitenin içeriği tasdix'lenmiştir.

www.cicicee.com sitesinde yer alan her türlü yazı, resim ve illüstrasyon hiçbir şekilde basılı, ya da elektronik ortamda kaynak belirtmeden ve izinsiz olarak iktibas edilemez.

www.cicicee.com genel nitelikli bilgilendirme portalıdır ve sadece eğitim amaçlıdır. Kendiniz veya çocugunuz ile ilgili tüm sorunlarınızı mutlaka bir uzmana danışmalısınız. Lütfen portalı kullanmaya başlamadan önce Kullanım Şartları ve Gizlilik Politikası'nı okuyun. Bu portalı kullanmanız Kullanım Şartları ve Gizlilik Politikası'nı kabul ettiğiniz anlamına gelir.