Eğlence ve AktivitelerKültür ve SanatMedya ve YayınEğitimCiciPediaÇocuk Rehberi
Eğlence ve Aktiviteler
Cicicee /
Eğlence ve Aktiviteler / Çocuk Yarışmaları / TRT Popüler Çocuk Şarkıları Yarışması başlıyor
 

TRT Popüler Çocuk Şarkıları Yarışması başlıyor

A+ A-
Tarih: 06 Ekim 2008

TRT, çocuk müzikleri repertuarına özgün eserler kazandırmak için "2009 Popüler Çocuk Şarkıları Yarışması" düzenliyor. Yarışmaya katılacak kişilerin eserlerini, 3 Kasım'a kadar teslim etmesi gerekiyor.

TRT, çocuk müzikleri repertuarına özgün eserler kazandırmak için "2009 Popüler Çocuk Şarkıları Yarışması" düzenliyor. Yarışmaya katılacak kişilerin eserlerini, 3 Kasım'a kadar teslim etmesi gerekiyor.


Eserler, çocuk koroları tarafından seslendirilecek. Pop müzik unsurları taşıyan ve pop üslubunun kullanıldığı çocuk ruhuna, zevk ve beğenisine uygun çocuk şarkılarının yer alacağı yarışmaya, T.C ve K.K.T.C. vatandaşları katılabiliyor.
Seçici kurulda ve yarışmanın düzenlenmesinde görev alanlar ile yarışma konularıyla ilgili yönetici kadrolardaki kurum personeli ise yarışmaya katılamayacak. Kurum tarafından yapılan bir önceki (2007) Popüler Çocuk Şarkıları Yarışması'nda ödül ve mansiyon alanlar da bu yarışmaya katılamayanlar arasında.
Bir kişi, birden fazla eserle yarışmaya katılabilecekken, birden fazla kişinin ortak eserle yarışmaya katılması da mümkün olacak.

Şarkılardaki sözler; milli birliği bozucu, moral yıkıcı olmaması gerekiyor. Kurum yayın ilkelerine, çocuk ruhuna, zevk ve beğenisine uygun, yüceltici, çocuklar tarafından kolayca anlaşılabilir, doğru ve dilbilgisi kuralları çerçevesinde Türkçe yazılmış olması gibi nitelikler aranacak.
Yarışmaya katılacak eserler özgün olacak, yabancı ulusların bu tür eserlerini taklit niteliğini taşımayacak. Besteci, eserlerinin tamamen özgün olduğunu bildirmekle yükümlü olacak.
Yarışmaya katılacak eserlerin daha önce hiçbir yerde plak, kaset,CD, nota, kitap ve benzeri şekilde yayınlanmamış, ayrıca Kurumun bu türde yaptığı yarışmalarda ödül veya mansiyon almamış olması şarttı da aranan nitelikler arasında.

Yarışmacıların, 3 Kasım 2008 tarihine kadar eserlerin nota materyalini ve sözlerini (isteğe bağlı olarak altyapı maket CD'sini) 5 harften oluşan rumuzlu bir zarf içinde "TRT Genel Müdürlüğü Müzik Dairesi Başkanlığı, TRT Çocuk Şarkıları Yarışma Bürosu, TRT Sitesi, Kat:9, A Blok, Oron/Ankara" adresine elden ve makbuz karşılığı teslim etmeleri gerekiyor.
Okunma Sayısı : 787
Son güncelleme : 06.10.2008 07:00
"Eğlence ve Aktiviteler"
bölümünde ara
ARA
Eğlence & Aktiviteler   Kültür & Sanat   Medya & Yayın   CiciPedia    

Tüm hakları saklıdır. Telif hakkı © cicicee.com 2008-2014. Bu sitenin içeriği tasdix'lenmiştir.

www.cicicee.com sitesinde yer alan her türlü yazı, resim ve illüstrasyon hiçbir şekilde basılı, ya da elektronik ortamda kaynak belirtmeden ve izinsiz olarak iktibas edilemez.

www.cicicee.com genel nitelikli bilgilendirme portalıdır ve sadece eğitim amaçlıdır. Kendiniz veya çocugunuz ile ilgili tüm sorunlarınızı mutlaka bir uzmana danışmalısınız. Lütfen portalı kullanmaya başlamadan önce Kullanım Şartları ve Gizlilik Politikası'nı okuyun. Bu portalı kullanmanız Kullanım Şartları ve Gizlilik Politikası'nı kabul ettiğiniz anlamına gelir.