Eğlence ve AktivitelerKültür ve SanatMedya ve YayınEğitimCiciPediaÇocuk Rehberi
CiciPedia
Çocuklar için DeneylerBilim İnsanlarıÇocuk BilimÇocuk UzayÇocuk Teknoloji
Cicicee /
CiciPedia / Bilim & Teknoloji / Çocuk Teknoloji / Uçak Nasıl Havada Duruyor?
 

Uçak Nasıl Havada Duruyor?

A+ A-

Uçaklar pervaneleri ve kanatlarıyla hava dokusunu etkiler ve çevresindeki havanın dağılışını ve akımını denetler. Motorlarında yerçekimsel dalga motoru bulunur. Uçağın kanatlarının altındaki hava basıncı üstündekinden fazla olduğu durumda uçak yerçekimini yenerek havalanmaya başlar.

Uçak, uçuş sırasında 4 kuvvetin etkisi altına girer. Bunlar yerçekimi kuvveti, kaldırma kuvveti, geri sürükleyici ve ileri sürükleyici kuvvettir. Kaldırma kuvveti; uçağın havalanıp, uçmasını sağlar.Okunma Sayısı : 5028
Son güncelleme : 14.01.2013 16:58
"CiciPedia"
bölümünde ara
ARA
Eğlence & Aktiviteler   Kültür & Sanat   Medya & Yayın   CiciPedia    

Tüm hakları saklıdır. Telif hakkı © cicicee.com 2008-2014. Bu sitenin içeriği tasdix'lenmiştir.

www.cicicee.com sitesinde yer alan her türlü yazı, resim ve illüstrasyon hiçbir şekilde basılı, ya da elektronik ortamda kaynak belirtmeden ve izinsiz olarak iktibas edilemez.

www.cicicee.com genel nitelikli bilgilendirme portalıdır ve sadece eğitim amaçlıdır. Kendiniz veya çocugunuz ile ilgili tüm sorunlarınızı mutlaka bir uzmana danışmalısınız. Lütfen portalı kullanmaya başlamadan önce Kullanım Şartları ve Gizlilik Politikası'nı okuyun. Bu portalı kullanmanız Kullanım Şartları ve Gizlilik Politikası'nı kabul ettiğiniz anlamına gelir.