Eğlence ve AktivitelerKültür ve SanatMedya ve YayınEğitimCiciPediaÇocuk Rehberi
Eğlence ve Aktiviteler
Cicicee /
Eğlence ve Aktiviteler / Çocuk Etkinlik Rehberi / Çocuklar için AVM Etkinlikleri /

Yalancı Yalancı - Çocuk Kukla Tiyatrosu

A+ A-

Neomarin Çocuk Kültür Merkezi yeni sezonunu “Benim Sihirli Dünyam” temasıyla açarak, sihirli bir mekanda, sihirli atölyeler ve gösterimlerle uzun bir döneme adım atıyor. Etkinlikler 9 Eylül Pazar günü 14.00 itibariyle başlayarak, bu günü takip eden Çarşamba, Cumartesi ve Pazar günlerini çocuklar için çok güçlü bir motivasyon kaynağına dönüştürecek. 30 Eylül'e kadar deneyimli tiyatro gruplarını kendi sahnesine davet edecek olan Neomarin Çocuk Kültür Merkezi, dünya klasiklerinin önemli masallarını çocuklarla oyunlaştıracak, illüzyon gösterileriyle herkesi hayrete düşürecek. Çocuklar, Eylül ayı boyunca mutfak sanatı, kostüm tasarımı, dünyaca ünlü filmler ve resimler, sihirli biblolar, bez bebekler, masal kahramanları arasında diledikleri gibi dolaşarak Sihirbazlık Okulu derslerine katılacak ve Ümit Kireççi liderliğinde sihirbazlık öğrenecekler.

Neomarin Çocuk Kültür Merkezi; Sevinçer Masal Tersanesi'nden “Mucit” ve “Öğleden Sonra”, Nedim Saban ve Tiyatro Kare'den “Çocukları Büyüten Masallar”, Lüle Düşler Tiyatrosu'ndan “Sihirbaz Krala Karşı”, Elim Sende Kukla Tiyatrosu'ndan “Yalancı Yalancı ve “Ötmeyi Bilmeyen Horoz”, Güleryüz Sahnesi'nden “Nasrettin Hoca Gide Gide” adlı çocuk oyunlarını ücretsiz olarak miniklerle buluşturacak. Sanatsever çocuklar, sanatçılarla da bir araya gelerek tiyatro türleri hakkında bilgi edinecek, oyunculuk sanatını ustalarından dinleyecekler.

Neomarin Çocuk Kültür Merkezi'nde sahnelenen tüm oyunlar, özel gösterimler, dersler ve atölye programı ücretsizdir. Atölyeler, “3C+ Program” (Creative-Crazy-Comprehension/Genious) ile GA Çocuk tarafından hazırlandı. Beyinle bedensel gelişimi paralel devam ettirebilmek, takım halinde çalışabilme yeteneği kazandırmak, farklı ortamlara uyumu kolaylaştırmak, özgüven ve ifade yeteneğini artırmak amaçlarıyla geliştirilen program, temel olarak gözlem, araştırma, algılama, yaratıcılık, farkındalık, adaptasyon gibi mental ve motor becerileri geliştirmeye yönelik tasarlandı.Okunma Sayısı : 497
Son güncelleme : 10.09.2012 22:39
Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Pazar

1.

hafta

2.

hafta

3.

hafta

Enka Yaz Spor Okulu

4.

hafta

5.

hafta
"Eğlence ve Aktiviteler"
bölümünde ara
ARA
Eğlence & Aktiviteler   Kültür & Sanat   Medya & Yayın   CiciPedia    

Tüm hakları saklıdır. Telif hakkı © cicicee.com 2008-2014. Bu sitenin içeriği tasdix'lenmiştir.

www.cicicee.com sitesinde yer alan her türlü yazı, resim ve illüstrasyon hiçbir şekilde basılı, ya da elektronik ortamda kaynak belirtmeden ve izinsiz olarak iktibas edilemez.

www.cicicee.com genel nitelikli bilgilendirme portalıdır ve sadece eğitim amaçlıdır. Kendiniz veya çocugunuz ile ilgili tüm sorunlarınızı mutlaka bir uzmana danışmalısınız. Lütfen portalı kullanmaya başlamadan önce Kullanım Şartları ve Gizlilik Politikası'nı okuyun. Bu portalı kullanmanız Kullanım Şartları ve Gizlilik Politikası'nı kabul ettiğiniz anlamına gelir.