Eğlence ve AktivitelerKültür ve SanatMedya ve YayınEğitimCiciPediaÇocuk Rehberi
Eğlence ve Aktiviteler
Cicicee /
Eğlence ve Aktiviteler / Çocuk Yarışmaları / Zihinsel Engelli Çocuklar Resim Yarışması
 

Zihinsel Engelli Çocuklar Resim Yarışması

A+ A-
Tarih: 06 Nisan 2011

Ümraniye Belediyesi, Ümraniye Şakire Hanım Eğitim Uygulama Okulu ve İş Eğitim Merkezi ile ortaklaşa, bir resim yarışması düzenliyor. ‘Ben de Resim Yapabiliyorum / Zihinsel Engelli Çocuklar Resim Yarışması' isimli projeye başvurular başladı. 22 Nisan'da sona erecek ve 2 ayrı yaş grubunda düzenlenecek yarışmada toplam 12 bin TL para ödülü verilecek.

BEN DE RESİM YAPABİLİYORUM

Herkes resim yapabilir düşüncesinden yola çıkan yarışma, Türkiye'nin dört bir yanında yaşayan engelli çocuk ve gençlere yönelik olarak düzenleniyor. Özel eğitimde, görsel sanatlar alanında da çalışmalar yapılabileceğini vurgulayarak, farkındalığı arttırmayı amaçlayan yarışmanın temel hedefi engelli öğrencilerin, üretme başarısını elde etmelerini sağlamak. Yarışmaya özellikle eğitim uygulama okulları, zihinsel engelliler ilköğretim okulları, iş eğitim merkezleri, iş okulları, otistik çocuklar eğitim merkezleri ile özel eğitim sınıflarında öğrenimlerini sürdüren zihinsel yetersizliği veya otizmi olan öğrencilerin katılması amaçlanıyor.

DERECEYE GİRENLERE TOPLAM 12 BİN TL PARA ÖDÜLÜ

Yarışmada dereceye giren öğrencilere çeşitli miktarlarda para ödülü verilecek. 6-14 ve 14 yaş üzeri olmak üzere İki kategoride düzenlenen yarışmada her iki kategorinin birincilerine 2‘şer Bin, ikincilerine Bin 500'er, üçüncülerine de bin'er TL para ödülü verilecek. Her iki kategoride mansiyona değer bulunan üç eser sahibine ise 500'er TL ödül verilecek. Eserlerde konu ve teknik serbest bırakılırken değerlendirmeyi seçkin isimlerden oluşan özel bir jüri yapacak. Jüri, 28 Nisan'da nihai kararını verecek ve yarışmanın sonuçları 29 Nisan'da açıklanarak Ümraniye Belediyesi'nin www.umraniye.bel.tr internet adresinden ilan edilecek. Dereceye girenlere ödülleri ise 12 Mayıs 2011 Perşembe günü, İstanbul Ataşehir Zübeyde Hanım Öğretmenevi konferans salonunda düzenlenecek törenle verilecek.

Yarışma şartname ve ayrıntılı bilgiler için: http://www.umraniye.bel.tr

Okunma Sayısı : 913
Son güncelleme : 06.04.2011 20:14
"Eğlence ve Aktiviteler"
bölümünde ara
ARA
Eğlence & Aktiviteler   Kültür & Sanat   Medya & Yayın   CiciPedia    

Tüm hakları saklıdır. Telif hakkı © cicicee.com 2008-2014. Bu sitenin içeriği tasdix'lenmiştir.

www.cicicee.com sitesinde yer alan her türlü yazı, resim ve illüstrasyon hiçbir şekilde basılı, ya da elektronik ortamda kaynak belirtmeden ve izinsiz olarak iktibas edilemez.

www.cicicee.com genel nitelikli bilgilendirme portalıdır ve sadece eğitim amaçlıdır. Kendiniz veya çocugunuz ile ilgili tüm sorunlarınızı mutlaka bir uzmana danışmalısınız. Lütfen portalı kullanmaya başlamadan önce Kullanım Şartları ve Gizlilik Politikası'nı okuyun. Bu portalı kullanmanız Kullanım Şartları ve Gizlilik Politikası'nı kabul ettiğiniz anlamına gelir.